Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie, która chciała popełnić samobójstwo

Data publikacji 21.11.2016

Policjanci z Żar po otrzymaniu informacji, że kobieta stojąca na wiadukcie kolejowym chce popełnić samobójstwo natychmiast udali się pod wskazane miejsce. Tam, po wejściu za barierki wiaduktu bezpiecznie sprowadzili 34-latkę na chodnik. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (20 listopada) na ul. Moniuszki w Żarach. Oficer dyżurny otrzymał informację, że na wiadukcie kolejowym znajduje się kobieta, która chce popełnić samobójstwo. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z żarskiej komendy natychmiast udali się na miejsce. Weszli  na kładkę poza barierkami wiaduktu, gdzie znajdowała się kobieta oraz jej bliscy, którzy próbowali skłonić kobietę, aby przeszła z wiaduktu z powrotem na chodnik. Policjanci wykorzystali chwilę nieuwagi, kiedy 34-latka zajęta była rozmową i chwycili ją za ramię sprowadzając bezpiecznie z wiaduktu. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala w Żarach, gdzie udzielono jej fachowej pomocy.

To kolejna osoba, której udało się pomóc żarskim policjantom. W lipcu bezpiecznie sprowadzili na ziemię młodego mężczyznę, który  wszedł na słup wysokiego napięcia i groził, że popełni samobójstwo ►

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony