Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 14.01.2008

Policjanci z Lublina zatrzymali trzeciego ze sprawców usiłowania zabójstwa 85-letniego mieszkańca Lublina. Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2007r. przy ul. Abramowickiej. Dwaj pozostali napastnicy zatrzymani zostali na gorącym uczynku. Obaj trafili wówczas do aresztu. Teraz i Łukasz G. odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Przypomnijmy: 21 grudnia 2007r. około godz. 23:30 trzej sprawcy w czasie snu właściciela wybili szyby w oknach jego domu przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. Dostali się do środka i przeszukali pomieszczenia. Kiedy nie znaleźli niczego wartościowego, obudzili śpiącego staruszka i zażądali od niego pieniędzy. Mężczyzna w obawie o swoje życie wydał im 300 zł. To jednak nie wystarczyło sprawcom. Zaczęli bić ofiarę pięściami i najprawdopodobniej ciężkim przedmiotem po głowie.

Kiedy powiadomieni telefonicznie przez anonimową osobę funkcjonariusze przybyli na miejsce, przy ogrodzeniu domu zobaczyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu próbował się z kimś telefonicznie skontaktować. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało przestępca usiłował ostrzec dwóch pozostałych napastników, którzy byli wewnątrz mieszkania. Policjanci zatrzymali jednego z nich, drugi zdołał uciec. 85-letni mężczyzna z obrażeniami głowy w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.

Zatrzymanym wówczas 20-latkom przedstawiony został zarzut usiłowania zabójstwa. 23 grudnia 2007 roku Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Policjanci ustalili kim jest trzeci ze sprawców, któremu udało się zbiec z miejsca zdarzenia. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Wczoraj około godz. 14:00 został zatrzymany w jednym z mieszkań przy ulicy Podleśnej w Lublinie. Poszukiwany Łukasz G. był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów.

Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony