Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezmyślność 16-latka mogła doprowadzić do tragedii

Data publikacji 14.01.2008

Funkcjonariusze Policji autostradowej zatrzymali dwóch młodych ludzi podejrzewanych o zrzucenie kostek brukowych z wiaduktu nad autostradą A 4, prosto na nadjeżdżające pojazdy. Jednemu z nich policjanci udowodnili spowodowanie zagrożenia na drodze. Udział drugiego jest wyjaśniany. 16-latek stanie teraz przed sądem dla nieletnich.

Około godz. 15:00 na węźle Legnica-Złotoryja w kierunku do Wrocławia, funkcjonariusze z Policji autostradowej zauważyli na wiadukcie nad autostradą, stojace dwie osoby. Gdy policjanci dojeżdżali do wiaduktu, spadły z niego dwie kostki brukowe, bezpośrednio na jadące pojazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dwaj młodzi ludzie, którzy zrzucili kamienie, zaczęli uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości.

Policjanci ruszyli za nimi w pościg. Jeden z policjantów ruszył za nimi pieszo, natomiast drugi radiowozem udał się w kierunku wioski, aby odciąć im drogę ucieczki. Młodzi ludzie nie reagowali w ogóle na wezwania do zatrzymania się. Po kilkuset metrach zostali zatrzymani. Jak się okazało jeden z nich miał 16 drugi 20 lat.

Policjanci udowodnili 16-latkowi spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia innych osób na drodze. Udział drugiego w zdarzeniu jest wyjaśniany.

Dalsze decyzje co do losu 16-latka podejmie sąd rodzinny.
Powrót na górę strony