Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Data publikacji 14.01.2008

5 kilogramów materiałów wybuchowych zabezpieczyli policjanci na terenie posesji w Jaktorowie. Na ich ślad funkcjonariusze natrafili badając sprawę wybuchu, do którego doszło w obiektach jednej z firm w Grodzisku Mazowieckim. Mundurowi zatrzymali Piotra J. oraz Przemysława M. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem na trenie jednej z firm w Grodzisku Mazowieckim doszło do silnej eksplozji. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole. Do akcji wkroczyli również funkcjonariusze wydziału dw. z terrorem kryminalnym oraz specjaliści laboratorium kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Jak ustalili policjanci wybuch spowodowały substancje chemiczne, które jeden z pracowników firmy pozostawił, w kartonie na włączonym grzejniku.

Sprawcę niebezpiecznego zdarzenia szybko zatrzymano. 25-letni Piotr J. oświadczył, że substancje wybuchowe miały mu posłużyć do zrobienia petard. Policjanci szybko ustalili pochodzenie zabezpieczonych materiałów. Już kilkadziesiąt minut później mundurowi dotarli na teren posesji w gminie Jaktorów. Na miejscu funkcjonariusze zastali 28-letniego Przemysława M. W trakcie przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych, policjanci zabezpieczyli około 5 kilogramów różnego typu materiałów wybuchowych.

Niebezpieczne substancje zostały zdetonowane. Piotr J. i Przemysław M. trafili do policyjnego aresztu. Mężczyznom przedstawione zostaną prawdopodobnie zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, w związku z posiadaniem materiałów wybuchowych.
Powrót na górę strony