Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca może spodziewać się surowej kary

Data publikacji 23.11.2016

Wyczyny kierowcy na trasie Bydgoszcz-Świecie wprawiły w osłupienie doświadczonych policjantów. Trudno skomentować, jak można jeździć w tak brawurowy i niebezpieczny sposób. Za wykroczenia, których dopuścił się skrajnie nieodpowiedzialny kierowca, taryfikator przewiduje łącznie 30 punktów karnych, a mandat, którego mógłby się spodziewać wyniósłby nawet 1000 złotych, o ile sprawa nie zostanie skierowana do sądu.

W ostatnim czasie na skrzynkę mailową „STOP AGRESJI DROGOWEJ” prowadzoną przez policjantów KWP w Bydgoszczy internauta przysłał film, który wprawił w osłupienie nawet funkcjonariuszy.

Kierowca bmw jadący na trasie Bydgoszcz –Świecie, w okolicach Zbrachlina, za nic miał przepisy, zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo. Nie zastosował się do zakazu wyprzedzania, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu.

Taryfikator przewiduje za wykroczenia, których dopuścił się kierowca łącznie 30 punktów karnych, a mandat, którego mógłby się spodziewać wyniósłby nawet 1000 złotych, o ile sprawa nie zostanie skierowana do sądu.

Materiały sprawy wkrótce trafią do jednostki, która będzie prowadziła postępowanie w sprawie wykroczeń, a kierowca może spodziewać się wizyty policjantów.

Ciągle apelujemy, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia. Od początku roku do 20 listopada br., jak pokazują wstępne statystyki policyjne,  w kujawsko-pomorskiem doszło do 887 wypadków drogowych, w których zginęły 153 osoby, a 975 zostało rannych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Brawurowy kierowca może spodziewać się surowej kary

Pobierz plik Brawurowy kierowca może spodziewać się surowej kary (format mp4 - rozmiar 19.07 MB)

Powrót na górę strony