Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inni reagują, a Ty?

Data publikacji 23.11.2016

Na skrzynkę mailową „STOP AGRESJI DROGOWEJ” świętokrzyskiej policji od początku roku trafiło już blisko 70 materiałów filmowych rejestrujących agresywne, niezgodne z prawem, czy wręcz skandaliczne zachowania kierowców. Zdecydowana większość spraw kończy się ukaraniem kierowców, a w skrajnych przypadkach zatrzymaniem prawa jazdy.

Tylko w tym roku na skrzynkę mailową „STOP AGRESJI DROGOWEJ” prowadzoną przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wpłynęło blisko 70 filmów rejestrujących agresywne i niezgodne z prawem zachowania na drodze. Większość tych spraw zostało już zakończonych ukaraniem kierowcy mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie.

Na kilku filmach prezentowanych poniżej, kierowcy osobowych aut są sprawcami szczególnie nagannego i niebezpiecznego zachowania na drodze, jakim jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który już znajduje się na przejściu.

Kolejny raz apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na utratę zdrowia czy nawet życia podczas wypadku drogowego.

Zachęcamy innych uczestników ruchu drogowego do nadsyłania materiałów z poczynań innych kierujących, zarejestrowanych przez kamery zainstalowane w pojazdach. Każdy z nas może zareagować, a tym samym mieć swój osobisty wkład w poprawę bezpieczeństwa na drodze. 

Kierowco! Bezpieczeństwo na drodze powinno być dobrem wspólnym nas wszystkich i zależy również od Ciebie. Reaguj i nie bądź obojętny na to co widzisz. Twoje działanie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie!

(KWP w Kielcach / mw)

Film Inni reagują, a Ty?

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Inni reagują, a Ty? (format flv - rozmiar 5.9 MB)

Film Inni reagują, a Ty?

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Inni reagują, a Ty? (format flv - rozmiar 5.57 MB)

Film Inni reagują, a Ty?

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Inni reagują, a Ty? (format flv - rozmiar 2.04 MB)

Powrót na górę strony