Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilogram amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 14.01.2008

Kilogram amfetaminy o wartości ponad 20 tys. zł znaleźli łódzcy policjanci w garażu na osiedlu Teofilów. Zatrzymany został 34-letni diler narkotyków. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd już zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące.

Policjanci z łódzkiej samochodówki pracując nad sprawą dotyczącą przestępstw samochodowych weszli do garażu w dzielnicy Teofilów. Zatrzymali tam 34-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli środki odurzające. Zaskoczony mężczyzna zatrzymany został w chwili, gdy po pobraniu kolejnej porcji narkotyków opuszczał pomieszczenie garażowe. Jak ustalili policjanci 34-latek wynajmował je wyłącznie do przechowywania środków odurzających. Po przeszukaniu policjanci znaleźli przy nim 7 torebek z amfetaminą. Jak się okazało, była to niewielka część zgromadzonego przez mężczyznę narkotyku. W garażu policjanci ujawnili ponad kilogram amfetaminy o wartości nie mniejszej niż 20 tysięcy złotych i dwie wagi elektroniczne.


W przeszłości sprawca wielokrotnie notowany był za różnego rodzaju przestępstwa. Obecnie odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ustalają w jakich okolicznościach 34-latek wszedł w posiadanie narkotyków i z kim współpracował. Sprawa jest rozwojowa.

Powrót na górę strony