Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądał pieniędzy od podopiecznych domu pomocy społecznej

Data publikacji 14.01.2008

Policjanci z Mokotowa zatrzymali pensjonariusza jednego z domów pomocy społecznej. Mieczysław K. chcąc uzyskać pieniądze na alkohol, wielokrotnie groził pobiciem i śmiercią innym podopiecznym placówki i personelowi. Krewki 61- latek trafił do policyjnego aresztu. Do czasu podjęcia decyzji przez sąd, został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 8:00. Policjanci z Mokotowa zostali wezwani do jednego z domów pomocy społecznej, gdzie doszło do awantury. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie czekali na nich zdenerwowani zgłaszający. Z ich relacji wynikało, że jeden z pensjonariuszy notorycznie groził pobiciem i śmiercią innym podopiecznym placówki, a także personelowi. W ten sposób 61-letni Mieczysław K. uzyskiwał od nich pieniądze, które przeznaczał na zakup alkoholu. Kiedy zastraszani ludzie przestali udzielać mu "pożyczek", Mieczysław K. posunął się dalej zrzucając niepełnosprawnego mężczyznę z wózka inwalidzkiego.

Mirosław K. został przewieziony do komendy przy Malczewskiego, gdzie poddano go badaniu alkomatem. Jak się okazało, w chwili zatrzymania 61-latek był pod wpływem alkoholu. Do czasu rozprawy sądowej mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Powrót na górę strony