Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

,,TIR-em’’ na skróty przez miasto

Data publikacji 23.11.2016

Policjant będący po służbie w poniedziałkowe popołudnie zauważył na jednej z kieleckich ulic pojazd ciężarowy, który nie zważając na oznakowanie za wszelką cenę próbował przecisnąć się na skróty przez miasto. Dodatkowo swoim stylem jazdy mógł doprowadzić do zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie, 21.11.br., na ulicy Seminaryjskiej w Kielcach. Policjant z kieleckiej drogówki będący po służbie, zwrócił uwagę na pojazd ciężarowy z naczepą, który pomimo oznakowania zabraniającego wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony za wszelką cenę próbował przeciskać się zatłoczoną ulicą. Na wysokości skrzyżowania ul. Seminaryjskiej z ul. Wesołą, kierujący zmieniając pas ruchu z prawego na lewy omal nie doprowadził do zdarzenia, nie udzielając pierwszeństwa prawidłowo jadącej osobówce, zmuszając kierującego do gwałtownego hamowania. Następnie na wysokości skrzyżowania ul. Seminaryjskiej z ul.  Śniadeckich nie zastosował się do oznakowania (strzałka kierunkowa) zmieniając pas z lewego na prawy tuż przed azylem dla pieszych, co spowodowało utrudnienia w ruchu drogowym.

Policjant natychmiast zareagował na zamieszanie jakie spowodował kierujący ciężarówką z uwagi na podejrzenie co do stanu trzeźwości kierującego. Mundurowy niezwłocznie poinformował policjantów o poczynaniach kierowcy. Kilka ulic dalej ciężarówka została zatrzymana. W trakcie kontroli okazało się, że 35-letni kierowca z rejonu wielkopolski jest trzeźwy, a swoje nieprzemyślane postępowanie tłumaczył tym, że spieszył się na załadunek do jednego z miast powiatowych na terenie województwa.

Kierujący został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Wiele razy jesteśmy świadkami nierozważnej jazdy nie tylko kierujących pojazdami osobowymi ale również kierowców ciężarówek. W środkach masowego przekazu co jakiś czas pojawiają się nagrania z szaleńczych i ryzykownych przejazdów ciężarówek. Wiele z nich kończy się tragicznie. W ubiegłym roku na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 64 wypadków z udziałem kierujących pojazdami ciężarowymi z czego 86 osób zostało rannych, a 6 zginęło. W tym roku na drogach regionu świętokrzyskiego doszło już do 45 wypadków, 4 osoby zginęły, a 64 zostały ranne.

(KWP w Kielcach / mw)

Film ,,TIR-em’’ na skróty przez miasto

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik ,,TIR-em’’ na skróty przez miasto (format flv - rozmiar 5.26 MB)

Powrót na górę strony