Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione palmtopy

Data publikacji 14.01.2008

Policjanci z sekcji kryminalnej, wspólnie z funkcjonariuszami z Komornik, odzyskali skradzione palmtopy o wartości około 40 tysięcy złotych. Do sprawy tajemniczego zniknięcia urządzeń zatrzymano sześciu mężczyzn.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali informację o zniknięciu dwóch przesyłek z magazynów firmy kurierskiej. Jak ustalono, skradziono dwa kartony z 20 palmtoptopami. Pokrzywdzony straty oszacował na około 40 tysięcy złotych.

Rozpoczęły się policyjne poszukiwania. W wyniku natychmiastowych czynności operacyjnych, jeszcze tego samego dnia, wytypowano i zatrzymano pierwszych podejrzewanych.

W ręce policjantów wpadł 24- letni Piotr B. Jak się okazało, mężczyzna był zatrudniony w firmie kurierskiej. Z jej siedziby ukradł przesyłki, wywożąc je samochodem. Następnie 5 palmtopów przekazał swojemu znajomemu, by ten sprzedał skradziony sprzęt. Jak ustalili śledczy, urządzenia trafiły nastepnie do braci Łukasza B. (24 l.) i Przemysława B. (21 l.), którzy mieli upłynnić nielegalny towar. Pozostałe 15 urządzeń Piotr B. wręczył swemu bratu – kierowcy, który zabrał je w trasę do Rzeszowa.

Zatrzymanym mężczyznom postawiono już zarzuty. Piotrowi B. za kradzież palmtopów grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni odpowiedzą za paserstwo. Odzyskany w całości sprzęt już niebawem wróci do właściciela.

Powrót na górę strony