Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i spirytus

Data publikacji 23.11.2016

Policjanci z Poznania i Konina zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, na którego posesji znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe i spirytusowe. Straty na jakie naraził Skarb Państwa to ponad 380 tysięcy złotych. Kara za tego przestępstwo to grzywna i do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Do realizacji sprawy doszło 16 i 17 listopada br. na terenie powiatu konińskiego.

Zatrzymany posiadał na terenie swojej posesji w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach i skrytkach ponad 425 tysięcy sztuk papierosów, 24 kilogramy suszu tytoniowego oraz 78 litrów spirytusu. Mężczyzna towar sprowadzał do Polski zza wschodniej granicy. Straty na jakie naraził Skarb Państwa w wyniku nieopłaconego podatku akcyzowego to ponad 380 tysięcy złotych.

Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny i nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Film Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i spirytus

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i spirytus (format mp4 - rozmiar 4.61 MB)

Powrót na górę strony