Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbierali kolejkę

Data publikacji 14.01.2008

Policjanci z Kościana zatrzymali trzech złodziei, którzy "rozebrali" kolejkę wąskotorową w Starym Bojanowie. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy w przeciągu trzech ostatnich tygodni systematycznie kradli metalowe elementy z ciuchci, które potem sprzedawali na złom.

Skradzione na bocznicy w Starym Bojanowie przedmioty, to wyposażenie Śmigielskiej Kolei Dojazdowej. Łupem złodziei padły m.in. elementy połączeń wagonów, czy energetyczna skrzynka rozdzielcza. Podejrzani by za bardzo się nie trudzić, skradzione elementy wywozili wózkiem do najbliższego punktu złomu "na raty". Wartość skradzionych materiałów i urządzeń metalowych oszacowano na 11 tys.zł.

Zatrzymani mężczyźni mają 21,23 i 31 lat, są mieszkańcami miejscowości przez które biegnie linia ograbionej wąskotorówki. Jeden z nich w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Najmłodszy pracuje, pozostali imają się różnych prac dorywczych.

Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz śledczy prowadzący sprawę sprawdzają czy swoim przestępczym procederem, mężczyźni nie spowodowali zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników śmigielskiej wąskotorówki. Kolejka ta, bowiem to nie tylko turystyczna atrakcja, ale też codzienny transport dowożący młodzież do szkół. Policjanci sprawdzą także, czy skradzione przedmioty nie stanowiły wartości zabytkowej.

Powrót na górę strony