Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Kongres Smart Metropolia 2016

Data publikacji 24.11.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wziął udział w Międzynarodowym Kongresie Smart Metropolia 2016 organizowanym przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w partnerstwie z Ministerstwem Rozwoju. Insp. Jarosław Rzymkowski był panelistą w sesji tematycznej pod nazwą „Zachowanie bezpieczeństwa jako wspólne działanie”.

23 listopada odbył się pierwszy dzień Międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia 2016. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym AmberExpo w Letnicy.

Kongres Smart Metropolia to spotkanie przedstawicieli świata nauki, biznesu, administracji i organizacji pozarządowych, stanowiące międzynarodowe forum wymiany koncepcji i doświadczeń związanych z funkcjonowaniem i problematyką obszarów metropolitalnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji kongresu będzie bezpieczeństwo metropolii i próba przyjrzenia się mu w różnych kontekstach poprzez szukanie systemowych i technologicznych rozwiązań, sprzyjających bezpieczeństwu obszarów metropolitalnych; próbę zdefiniowania zagrożeń, na jakie są narażone metropolie i zastanowienie się, w jakim wymiarze potrzebna jest ich prewencja.

W dwudniowym wydarzeniu bierze udział 80 prelegentów - przedstawicieli władz oraz liderów gospodarczych naukowych, społecznych, politycznych z kraju i ze świata. Każdy dzień kongresu rozpoczyna się od wykładu wprowadzającego oraz sesji plenarnej. Następnie dyskusja zostaje podzielona na trzy panele: gospodarka, przestrzeń i społeczeństwo metropolii.

W publicznej dyskusji razem z insp. Jarosławem Rzymkowskim udział wzięli: Tobias Woldendorp - ekspert w zakresie projektowania dla bezpieczeństwa w Amsterdamie i Hadze, ppłk. Andrzej Kruczyński - ekspert ds. bezpieczeństwa, były Dowódca Zespołu Bojowego Jednostki GROM, prof. Wojciech Zalewski - Wydział Prawa i Administracji UG, ekspert w zakresie kryminologii, Kaspars Varpins - przewodniczący komisji Safe Cities Związku Miast Bałtyckich. 

Komendant wojewódzki zaprezentował m.in. założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i funkcjonowanie tego projektu, a także przedstawił nowe, zmodyfikowane zadania stawiane przed dzielnicowymi.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony