Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 24.11.2016

Policjanci wydziałów kryminalnych komendy w Nowym Mieście Lubawskim i KWP w Olsztynie, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Granicznej, zlikwidowali plantację konopi indyjskich w powiecie nowomiejskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów tej rośliny oraz sprzęt służący do jej uprawy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 23-26 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

W minioną sobotę,19.11.2016 r., nowomiejscy policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Nowym Mieście Lubawskim i kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, przy wsparciu udzielonym im także przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, weszli na teren jednego z gospodarstw na terenie powiatu nowomiejskiego. Potwierdzili tym samym uzyskane wcześniej przez policjantów informacje, o umiejscowionej w tym miejscu plantacji nielegalnych roślin. Uprawa znajdowała się w jednym z domów jednorodzinnych, który był specjalnie przystosowany i zaadaptowany wyłącznie do uprawy roślin.  

Wewnątrz budynku funkcjonariusze odkryli ponad 60 sztuk konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. W trakcie przeprowadzonego skrupulatnego przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt i urządzenia służące do wentylacji pomieszczeń oraz nawadniania i naświetlania uprawy. Zabezpieczone zostały m.in. takie urządzenia jak: agregat prądotwórczy, wentylatory, pompy wody, specjalistyczne oświetlenie i system nawadniający, a także nawozy i środki chemiczne do gleby.

W tej sprawie policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Olsztyna w wieku od 23 do 26 lat, którzy na przemian zajmowali się uprawą i pielęgnacją roślin. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty prowadzenia uprawy mogącej dostarczyć znaczne ilości ziela konopi innych niż włókniste. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi teraz kara do 8 lat więzienia. Policjanci pod nadzorem prokuratury w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

 

 

(KWP w Olsztynie / mw)

  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
Powrót na górę strony