Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 24.11.2016

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 61-latka, który ugodził nożem dwóch mężczyzn, jednego kilkukrotnie ranił w głowę, a drugiego w brzuch. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji II w Chorzowie interweniowali w stosunku do 61-latka, który ugodził nożem dwóch mężczyzn. Jednego kilkukrotnie ranił w głowę, a drugiego w brzuch.

Krótko przed tym zdarzeniem mężczyzna groził domownikom pozbawieniem życia. Jeden z poszkodowanych, który przebywał wówczas w mieszkaniu wyszedł na korytarz, ponieważ ktoś uporczywie dobijał się do drzwi. Wówczas sprawca, który trzymał w ręce nóż bez uprzedzenia zadał mu kilka ciosów w głowę powodując rany cięte i kłute.

Pokrzywdzony, pomimo odniesionych ran, zdołał obezwładnić sprawcę oraz wezwał na pomoc innego mężczyznę, który udzielając pomocy przy obezwładnianiu również doznał obrażeń, gdyż sprawca ugodził go w brzuch. Wezwani na miejsce policjanci z „dwójki” zatrzymali sprawcę, a poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna. Na szczęście ich życiu nie groziło niebezpieczeństwo. W toku prowadzonego dochodzenia policjanci z „dwójki” zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie sprawcy czterech zarzutów w tym za groźby i usiłowanie zabójstwa.

W środę tj. 22 listopada Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcy tych przestępstw grozi kara dożywotniego więzienia.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony