Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa

Data publikacji 24.11.2016

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził wczoraj Górny Śląsk. Policjanci śląskiego garnizonu zabezpieczali przejazd i pobyt głowy państwa. Czuwali także nad bezpieczeństwem zgromadzonych osób oraz dbali o płynność ruchu drogowego.

Zabezpieczenie tej wizyty wymagało od policjantów precyzyjnego i profesjonalnego przygotowania. Przyjazd Prezydenta RP poprzedził rekonesans, który został poprzedzony w przededniu wizyty wraz z funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu. W zabezpieczeniu prezydenckiej wizyty wzięło udział kilkuset policjantów z różnych pionów. Czuwali oni nad bezpieczeństwem głowy państwa oraz licznie zgromadzonych uczestników spotkań z Prezydentem w Piekarach Śląskich i Zabrzu. Zabezpieczali trasę przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność ruchu na drogach.

Dzięki odpowiednim reakcjom stróżów prawa nie doszło do zakłócenia prezydenckiej wizyty. Prezydent przed wylotem do stolicy podziękował policjantom za skuteczne zabezpieczenie jego wizyty na Śląsku.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Śląscy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa

Pobierz plik Śląscy policjanci zabezpieczali wizytę głowy państwa (format mp4 - rozmiar 31.08 MB)

Powrót na górę strony