Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Halowej Piłki Nożnej Policjantów na Warmii i Mazurach rozstrzygnięty

Data publikacji 14.01.2008

W tegorocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Policjantów z województwa Warmińsko-Mazurskiego I miejsce i puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie zdobyli policjanci z Bartoszyc.

W sobotę 12 stycznia w Kętrzynie odbył się II Turniej Halowej Piłki Nożnej Policjantów z województwa warmińsko- mazurskiego zorganizowany przy wspólnym przedsięwzięciu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Olsztynie oraz Zarządu terenowego NSZZ Policjantów w Kętrzynie.

O puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji walczyły reprezentacje z komend miejskich i powiatowych oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Do walki o ćwierćfinał stanęło 15 drużyn. Pierwszy mecz rozegrali policjanci z Pisza i Iławy. Po 21 rozgrywkach było już wiadomo, że do ćwierćfinału zakwalifikowały się drużyny z KWP w Olsztynie, KPP w Bartoszycach, Iławie, Kętrzynie, Szczytnie, Reszlu, Ostródzie i Ełku.

Osiem drużyn z ogromną determinacją i w bardzo dobrym stylu grało o udział w półfinale, w którym po pięciu rozgrywkach znalazły się Bartoszyce, Kętrzyn, Ełk, Szczytno, Ostróda i KWP Olsztyn. Podczas finałowych rozgrywek drużyna KWP z Olsztyna wywalczyła V miejsce w rozgrywce z policjantami z Ełku wynikiem 4:1 eliminując ich tym samych z możliwości zajęcia miejsca w pierwszej piątce. W starciu z drużyną z Kętrzyna, III miejsce wywalczyli policjanci ze Szczytna wynikiem 6:1, co zagwarantowało IV dla drużyny kętrzyńskiej. Natomiast w pojedynku z Ostródą, policjanci z Bartoszyc wynikiem 4:00 zajęli I miejsce zdobywając Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Tym samym policjanci z Ostródy znaleźli się na drugim zaszczytnym miejscu.

To jednak jeszcze nie wszystkie sukcesy jakie podczas tego turnieju osiągnęli bartoszyccy policjanci. Ich gra nie dość, że była najlepsza to jeszcze najbardziej czysta i uczciwa zostali bowiem uhonorowani pucharem FAIR PLAY Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał nadkom. Leszek Kwieciński z KPP w Bartoszycach natomiast "królem strzelców" w wynikiem 10 strzelonych bramek został mł.asp. Rafał Sobolewski również z Bartoszyc. Najlepszym bramkarzem turnieju został st. sierż. Damian Jamrowski z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie

Zwycięskiej drużynie w składzie: nadkom. Leszek Kwieciński, asp. Sławomir Tarsaewicz, mł.asp. Rafał Sobolewski, sierż. szt. Paweł Tylek sierż. Piotr Biały, post. Krzysztof Szymczukiwicz, post. Sławomir Raczkowski i Tomasz Koziej, której kierownikiem był asp. Robert Koniuszy, puchar wręczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. mgr Andrzej Doktór oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie Stanisław Maleszewski. Natomiast puchar Fair Play wręczył jego fundator oraz Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł.insp. Lucjan Dogadalski.
Powrót na górę strony