Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybuch na stadionie - ćwiczenia służb

Data publikacji 24.11.2016

Na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk dochodzi do ataku terrorystycznego. W jednym z sektorów zajmowanych przez kibiców następuje wybuch, który rani kilkadziesiąt osób. Do akcji wkraczają służby. To początek scenariusza ćwiczeń, jakie wczoraj przeprowadzili policjanci wspólnie z ratownikami medycznymi, strażakami i innymi podmiotami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa.

Akcja rozgrywa się na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. W jednym z sektorów zajmowanych przez kibiców następuje wybuch, który rani kilkadziesiąt osób. Do akcji wkraczają służby. Miejsce wybuchu zostaje zabezpieczone i odgradzany jest teren działań. Policyjni pirotechnicy z psem specjalnie wyszkolonym do wyszukiwania materiałów wybuchowych sprawdzają stadion.

Rozpoczyna się segregacja rannych. Karetkami pogotowia i autobusem są oni przewożeni do gdańskich szpitali. Na wszystkich trasach dojazdowych do szpitali oraz w okolicy stadionu policjanci z gdańskiej drogówki udrażniają przejazd karetkom oraz wszystkim pozostałym służbom uczestniczącym w akcji.

Tak wyglądały wczorajsze działania, które odbyły się na gdańskim stadionie i ulicach miasta. Ćwiczenia koordynowały działania wszystkich służb, nie tylko Policji, Pogotowia czy Straży Pożarnej, ale też innych podmiotów zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb. Dzięki tym działaniom mogli oni sprawdzić swoją gotowość i sposób reagowania w sytuacji zagrożenia.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony