Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieccy dzielnicowi szkolą się i włączają w kampanie "Biała Wstążka"

Data publikacji 24.11.2016

Już blisko 340 dzielnicowych zostało wyposażonych w teczki, wizytówki i ulotki oraz przeszkolonych w projekcie „Bezpieczny Senior na Mazowszu - dzielnicowy jako podstawowe ogniwo w tworzeniu lokalnego systemu bezpieczeństwa” realizowanego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2018”.

Projekt, który powstał przy współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej zakłada przeprowadzenie 4 szkoleń, z których 3 zostały już zrealizowane. 15 i 16 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury przeszkolono policjantów z Ostrołęki, Sierpca, Żuromina, Mławy, Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego, Pułtuska, Przasnysza oraz Wyszkowa.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Seniorów w Ostrołęce, których wypowiedzi zachęciły uczestników do dyskusji oraz zaplanowania dalszych wspólnych przedsięwzięć na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa osób starszych.

Dzięki uprzejmości i gościnności Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach, 22 i 23 listopada dzielnicowi z Siedlec, Ostrowi Mazowieckiej, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego, Łosic, Garwolina, Wyszkowa i Grójca uczestniczyli tam w kolejnym szkoleniu, gdzie również obecni byli przedstawiciele osób starszych, tym razem z Rady Seniorów w Zbuczynie. Pierwszego dnia w spotkaniu wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. Podkreślił on rangę i istotę roli dzielnicowego w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnych.

W związku z tym, że szkolenie odbyło się w przeddzień rozpoczęcia największej na świecie międzynarodowej kampanii mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet, wszyscy organizatorzy oraz uczestnicy szkolenia przypięli do ubrań białe wstążki, które są symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.  Biała wstążka jest też osobistym zobowiązaniem noszących je mężczyzn, że nigdy nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Oprócz dzielnicowych oflagowany został m.in. insp. Marek Świszcz, przedstawiciel MCPS Pan Łukasz Wodowski oraz seniorzy.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony