Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sumienność i zaangażowanie - minister i komendant nagrodzili policjantów

Data publikacji 24.11.2016

Udział w kontyngencie misyjnym na Węgrzech, zabezpieczenie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży czy sumienność i zaangażowanie w codziennej służbie – właśnie za to Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nagrodzili lubuskich funkcjonariuszy.

W policyjnej służbie każdy dzień może być inny. Jednego dnia ratujemy życie osób potrzebujących natychmiastowej pomocy, następnego zatrzymujemy groźnych przestępców, a jeszcze innego rozmawiamy z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Ważne, aby każdego dnia policjanci wykazywali się profesjonalizmem, zaangażowaniem i sumiennością, a także chęcią podejmowania wyzwań, takich jak tegoroczny szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży czy udział w kontyngencie misyjnym na Węgrzach.

W czwartek (24 listopada) I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz spotkał się z lubuskimi policjantami, aby podziękować im za ponadprzeciętne wykonywanie obowiązków służbowych. Mł. asp. Edyta Chomicz (KWP w Gorzowie Wlkp.) oraz mł. asp. Przemysław Strzemieczny (KPP w Słubicach) uhonorowani zostali nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przyznaną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W liście skierowanym do policjantów złożono wyrazy uznania dla ich codziennej służby, wymagającej nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także odwagi, trudu i poświęcenia.

St. post. Paulina Dyl (KWP w Gorzowie Wlkp.) otrzymała podziękowanie za wkład w zabezpieczenie tegorocznego szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Minister SWiA Mariusz Błaszczak wskazał, że wielomiesięczne przygotowania i ćwiczenia wymagały pełnej dyspozycyjności, niejednokrotnie związanej z rozłąką z najbliższymi. Polscy policjanci potwierdzili, że są zawsze gotowi do podejmowania wyzwań, a ze swoich obowiązków wywiązują się na najwyższym poziomie.

Z kolei st. sierż. Jacek Frąckowiak (SPPP KWP w Gorzowie Wlkp.) uhonorowany został nagrodą Komendanta Wojewódzkiego Policji za udział w kontyngencie misyjnym na Węgrzech. Polscy policjanci pełnili tam służbę, pomagając swoim węgierskim kolegom w zabezpieczaniu granicy węgiersko – serbskiej. Podczas codziennych patroli dokonywali zatrzymań osób, chcących nielegalnie przekroczyć granicę. Misja polskich policjantów trwała 6 tygodni i zakończyła się pod koniec września.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony