Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe zatrzymanie

Data publikacji 14.01.2008

49 – letniego mieszkańca gminy Włoszczowa zatrzymali niemieccy policjanci w Hamburgu. Mężczyzna od czterech lat poszukiwany był europejskim nakazem aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Do jego zatrzymania doszło dzięki ścisłej współpracy włoszczowskich kryminalnych z niemieckim biurem Interpolu i policjantami z Hamburga.

Zatrzymany 49-latek poszukiwany był za przestępstwa związane z kradzieżami samochodów i podrabianie dokumentów na terenie Górnego Śląska. Został za to skazany na dwa lata więzienia. Chcąc uniknąć kary ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany również w związku z dwiema innymi sprawami karnymi (oszustwa, kradzieże samochodów oraz czynna napaść na policjanta) realizowanymi przez sądy w Częstochowie i Włoszczowie.

Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki ścisłej współpracy włoszczowskich kryminalnych z niemieckim biurem Interpolu i policjantami z Hamburga. W tej chwili Prokuratura Generalna w Hamburgu prowadzi czynności by przekazać poszukiwanego polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Powrót na górę strony