Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pojazdy warte 160 tysięcy złotych wrócą do Niemiec

Data publikacji 25.11.2016

Policjanci z Sulęcina po raz kolejny dają dowód na swoją skuteczność w odzyskiwaniu pojazdów skradzionych na terenie Niemiec. Dzięki profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy dwa busy, których wartość wynosi blisko 160 tysięcy złotych, już wróciły do prawowitych właścicieli z Niemiec. Tylko w tym roku policjanci odzyskali sprzęt, warty ponad milion złotych.

21 listopada po godz. 2.00 policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego zostali skierowani przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie na teren gminy Torzym, gdzie jak wynikało z ustaleń mógł poruszać się skradziony na terenie Niemiec pojazd. Patrolując teren w pobliżu miejscowości Pniów, w kompleksie leśnym na poboczu zauważyli dwa samochody dostawcze. Pojazdy miały uszkodzone stacyjki oraz wybite w drzwiach boczne szyby.

Po sprawdzeniu aut w policyjnych systemach okazało się, że renault master i nissan primastar z 2014 roku zostały skradzione na terenie Niemiec. Pojazdy zostały zabezpieczone przez sulęcińskich policjantów. Renault master wart ponad 44 tys. złotych i nissan primastar, o wartości ponad 110 tys., zostały już zwrócone właścicielom.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży pojazdu. Warto zaznaczyć, że to już kolejna sytuacja, gdzie dzięki aktywnej służbie policjantów z Sulęcina skradzione pojazdy są odnajdywane, a następnie trafiają do prawowitych właścicieli. Tylko w tym roku wartośc odzyskanego przez sulęcińskich policjatów przedmiotów wynosi ponad milion złotych.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • zabezpieczony samochód i policjant wykonujący czynności
  • zabezpieczony samochód i policjant wykonujący czynności
  • zabezpieczony samochód i policjant wykonujący czynności
  • zabezpieczony samochód i policjant wykonujący czynności

Film Pojazdy warte 160 tysięcy złotych wrócą do Niemiec

Pobierz plik Pojazdy warte 160 tysięcy złotych wrócą do Niemiec (format mp4 - rozmiar 11.77 MB)

Powrót na górę strony