Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister SWiA uhonorował funkcjonariuszy za ich służbę

Data publikacji 25.11.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych w Rzeszowie. Uhonorował funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej za ich osiągnięcia w służbie. Gratulacje złożył także członkom Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z okazji jubileuszu 55 lat istnienia Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz wręczył medale „Młody bohater”.

W Rzeszowie gości dziś Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Spotkanie z kadrą kierowniczą służb mundurowych podległych MSWiA odbyło się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach,  Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej  nadbryg. Leszek Suski, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Bajger, Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Poseł na sejm RP Zbigniew Chmielowiec oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją.

Podczas tego wydarzenia Minister wręczył ryngrafy wyróżnionym funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, za ich osiągnięcia w służbie. Wśród uhonorowanych było między innymi dziecięciu podkarpackich funkcjonariuszy.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak skierował słowa do funkcjonariuszy: „naszym celem jest wyróżnienie tych, (...) i nagrodzenie tych, którzy odznaczają się w swojej służbie. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, aby nasi obywatele mogli czuć się bezpiecznie”.

Minister gratulował także członkom Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z okazji jubileuszu 55 lat istnienia Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Odznaczył medalami „Młody Bohater” czterech chłopców, których postawa i udzielona pomoc przyczyniła się do uratowania zdrowia i życia innych osób. Minister pogratulował także rodzicom tych dzieci za ich dobre wychowanie.  

Po zakończeniu, Minister SWiA Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystym otwarciu Posterunku Policji w Korczynie i Posterunku Policji w Wiśniowej.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony