Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie

Data publikacji 26.11.2016

Bezpieczeństwo seniorów w domu i na drodze, potrzeba noszenia odblasków przez pieszych, oszustwa na „wnuczka”, założenia „Koperty życia” i karty ICE to tylko niektóre zagadnienia poruszone na spotkaniu z Seniorami w pszczyńskiej komendzie. Nie zabrakło także dyskusji na temat „Krajowej Mapy Zagrożeń” oraz słodkiego poczęstunku z kawą i herbatą. Całość przebiegła w niezwykle miłej atmosferze i z pewnością już wkrótce zaowocuje kolejnymi wykładami.

Pierwsza część wykładu była poświęcona bezpieczeństwu w domu i miejscach publicznych, takich jak sklepy, parki, pociągi, czy inne środki komunikacji. W kolejnej części spotkania scharakteryzowano oszustwo metodą na „wnuczka” i omówiono charakterystykę działania sprawców tego przestępstwa. Przy analizowaniu tych zagadnień policjanci zwrócili szczególną uwagę na problematykę ochrony danych osobowych.

Mundurowi omówili także skierowaną do seniorów, osób przewlekle chorych i przede wszystkim mieszkających samotnie ideę „Koperty życia”. Przekonywali, że przechowywany w lodówce, wypełniony kwestionariusz z danymi dotyczącymi schorzeń, historii choroby, zażywanych leków, personaliów chorego, lekarza prowadzącego i osoby najbliższej, może uratować życie. Podkreślali, że adresowana do lekarzy i ratowników pogotowania koperta stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej i skutecznej reakcji przez służby medyczne.

Policjanci wspomnieli również o karcie ICE. Przypomnieli, jakie założenia przyświecały przy jej tworzeniu i omówili korzyści, jakie może przynieść jej właścicielowi. Zaznaczyli, że zawarte na karcie ICE dane pozwolą m.in. na szybki kontakt z osobą najbliższą poszkodowanego i udzielenie mu właściwej pomocy.

W trakcie spotkania przekazywano gościom "Poradnik Seniora", odblaski, koperty życia i karty ICE. Wykład zamknęła dyskusja na temat „Krajowej Mapy Zagrożeń” i przygotowana ankieta mająca zobrazować przeprowadzoną debatę. Osoby przybyłe tego dnia na świetlicę w pszczyńskiej komendzie zgodnie stwierdziły, że było to bardzo pouczające spotkanie i dlatego też liczą na kolejne...

KWP w Katowicach / ws

 

  • Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie
  • Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie
  • Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie
  • Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie
  • Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie
  • Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie

Film Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie

Pobierz plik Spotkanie z Seniorami w pszczyńskiej komendzie (format mp4 - rozmiar 6.69 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja