Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaskowa Gmina”

Data publikacji 26.11.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie w gminie Niemce przeprowadzili pierwsze spotkanie profilaktyczno - edukacyjne pod nazwą „Odblaskowa Gmina”. Celem spotkania jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg oraz podniesienie wzrostu odpowiedzialności za siebie poprzez uświadomienie mieszkańcom woj. lubelskiego zasad ruchu drogowego. Program skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców naszego województwa. Mundurowi podczas pogadanki kształtują postawy i nawyki związane z noszeniem odblasków przez pieszych jako uczestników ruchu drogowego, jednocześnie rozdając elementy odblaskowe uczestnikom spotkania.

Wczoraj o godzinie 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przeprowadzili pierwsze spotkanie profilaktyczno - edukacyjne pod nazwą „Odblaskowa Gmina”. Spotkanie skierowane było do pełnoletnich mieszkańców naszego województwa. Cieszyło się dużą popularnością, a jego celm była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników dróg oraz podniesienie wzrostu odpowiedzialności za siebie poprzez uświadomienie mieszkańcom  zasad ruchu drogowego. Mundurowi podali również podstawy prawne,  które w sposób definitywny nakazują noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym.

W trakcie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali film pt. „Śmierć czai się na drodze”. Następnie odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w której uczestnicy brali bardzo aktywny udział. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zaprezentowane przez policjantów alkogogle. Uczestnicy bardzo chętnie je przymierzali.

Na koniec spotkania chcąc wykształtować postawy i nawyki noszenia elementów odblaskowych przez pieszych jako uczestników ruchu drogowego, mundurowi rozdali uczestnikom spotkania odblaski.

KWP w Lublinie / ws

  • „Odblaskowa Gmina”
  • „Odblaskowa Gmina”
  • „Odblaskowa Gmina”
  • „Odblaskowa Gmina”
  • „Odblaskowa Gmina”
  • „Odblaskowa Gmina”
Powrót na górę strony
Polska Policja