Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną anabolików

Data publikacji 28.11.2016

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu olsztyńskiego mogą być przechowywane środki odurzające. W pomieszczeniach piwnicznych kryminalni znaleźli nielegalną linię produkcyjną różnego rodzaju sterydów, które były wytwarzane w bardzo złych warunkach sanitarnych. Dezynfekcja i sterylizacja odbywała się w piekarniku, a łączenie produktów w garnku.

Do zlikwidowania nielegalnej linii produkcyjnej doszło w miniony czwartek (24.11) w jednej z miejscowości na terenie powiatu olsztyńskiego. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że w jednym z domów mogą być przechowywane środki odurzające. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali 35-letniego właściciela posesji. Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków i dobrowolnie wydał policjantom słoik z kilkoma gramami marihuany.

Policjanci podczas przeszukania znaleźli także tysiące fiolek, nakrętek, etykiety konkretnych produktów, a także inne narzędzia służące do tworzenia gotowych anabolików tj. przyrządy do kapslowania ręcznego fiolek, pompy próżniowe, przyrządy do dawkowania i odmierzania ilości płynów, przyrządy do filtrowania substancji.

Zabezpieczonych zostało także około 50 litrów różnych płynów, 10 kg substancji proszkowych, a także około 500 sztuk gotowych już ampułek z różnego rodzaju sterydami.

Anaboliki wytwarzane były w tragicznych warunkach - wilgoć, brud czyli całkowity brak zasad BHP. Fiolki dezynfekowane i sterylizowane były w piekarniku. 35-latek układał je na blaszkach do wypieku ciasta i podgrzewał w wysokiej temperaturze. Półprodukty płynne trzymane były w lodówce.

Wstępnie ustalono, że 35-latek zajmował się wytwarzaniem gotowych sterydów z wcześniej otrzymanych półproduktów, które pochodziły z Chin.

W tej sprawie zostanie powołany biegły, który określi rodzaj zabezpieczonych przez policjantów substancji. Jeżeli okaże się, że sposób w jaki były tworzone bądź ich zawartość mogła być zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego, mężczyzna odpowie również z art. 160kk.

Po przeanalizowaniu materiału dowodowego 35-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzuty łamania prawa farmaceutycznego. Nie uniknie także kary za posiadanie marihuany.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają, gdzie miały trafić podrobione substancje.

Policjanci ostrzegają! Kupowanie i przyjmowanie sterydów poza kontrolą lekarską może być sporym ryzykiem. Produkty dostępne na czarnym rynku są poza kontrolą farmaceutyczną. Największe obawy budzi ich skład chemiczny.

KWP w Olsztynie / ig

 

Opis filmu: Zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną anabolików

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.17 MB)

Powrót na górę strony