Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka uratowała mężczyznę z pożaru

Data publikacji 28.11.2016

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli sierż. Małgorzata Bednarz często wykazywała się dużą inicjatywą i aktywnością. Tej nocy było podobnie, choć służby akurat nie pełniła. Nie przeszkodziło jej to w tym, aby zaangażować się w pomoc, która ostatecznie uratowała ludzkie życie. Wyważając drzwi wspólnie ze swym partnerem, który jest zawodowym żołnierzem, dostała się do mieszkania i wyniosła mężczyznę z płomieni.

Sierż. Małgorzata Bednarz z Komisariatu Policji w Kożuchowie po zakończeniu jednej ze służb wróciła do swojego mieszkania w Szprotawie. Ok. godz. 2.00 w nocy zbudziły ją głośne krzyki dobiegające z klatki schodowej. Jak się okazało na 3 piętrze bloku przy ul. Świerczewskiego wybuchł pożar w mieszkaniu, zajmowanym przez samotnego mężczyznę. Mieszkającą w tym samym budynku i śpiącą w tym czasie policjantkę KP Kożuchów sierż. Małgorzatę Bednarz obudziły głośne rozmowy sąsiadów, którzy wychodzili ze swoich  mieszkań.

Policjantka wraz ze swoim partnerem, który jest żołnierzem zawodowym, błyskawicznie podjęli decyzję o działaniu. Drzwi wejściowych nie można było otworzyć, wewnątrz nikt nie reagował, więc funkcjonariuszka wspólnie z partnerem wyważyli drzwi wejściowe. Oboje weszli do mieszkania, gdzie pożar się rozprzestrzeniał. Wewnątrz policjantka zauważyła mężczyznę, który był podtruty dymem. Nie zważając na zagrożenie sierż. Małgorzata Bednarz o własnych siłach wyniosła mężczyznę na klatkę schodową, w tym czasie jej chłopak gasił pożar. Po kilku minutach na miejsce przyjechała Straż Pożarna, która podjęła swoje czynności. Policjantka po zakończeniu ratowania oświadczyła, że policjanci służbę pełnią całą dobę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony