Złoty medal dla sierżanta Rafała Rissa

Data publikacji 28.11.2016

Policjant z katowickiego oddziału prewencji stanął na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu we Wrocławiu. Sierżant Rafał Riss startował w formule „Fightng” w kategorii +94 kg. W emocjonującym finale pokonał przed czasem reprezentanta Czarnogóry. To kolejny medal przywieziony przez policjanta z międzynarodowych zawodów. W maju zajął 2 miejsce w turnieju Paris Open, a w listopadzie ubiegłego roku wywalczył 3 miejsce na mistrzostwach świata w Bangkoku.

Ogromnym sukcesem dla sierżanta Rafała Rissa zakończyły się Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu zorganizowane w ostatni weekend we Wrocławiu. Policjant nie miał sobie równych w formule „Fighting” w kategorii +94 kg. Doszedł do samego finału, a w nim pokonał przed czasem reprezentanta Czarnogóry. Zawody skupiły 506 zawodników z 49 krajów. W polskiej ekipie było 37 reprezentantów, którzy zdobyli łącznie 23 medale.

Medal z wrocławskich mistrzostw nie jest jedynym jaki w ostatnim czasie zdobył sierżant Rafał Riss. W maju tego roku zajął 2 miejsce w turnieju Paris Open, a w listopadzie roku ubiegłego wywalczył 3 miejsce na mistrzostwach świata w Bangkoku. Funkcjonariusz bryluje także w resortowych imprezach. W październikowych Mistrzostwach Policji w Judo zdobył „złoto” i takiego samego koloru krążek przywiózł z czerwcowych XIII Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo.

Sierżantowi Rafałowi Rissowi i jego koleżankom i kolegom z reprezentacji serdecznie gratulujemy!