Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wicepremier w słupskiej Szkole Policji

Zapoznanie z systemem kształcenia nowych policyjnych kadr oraz udział w porannym apelu - to niektóre z punktów dzisiejszej wizyty Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina w słupskiej Szkole Policji. W trakcie pobytu Pan Wicepremier uczestniczył między innymi w apelu porannym całego stanu słuchaczy. W ciągu ostatnich kilku lat to pierwsza wizyta na tak wysokim szczeblu.


Wizyta w Szkole Policji była pierwszym punktem poniedziałkowej wizyty w Słupsku. Na początku Komendant Szkoły insp. Jacek Gil przedstawił Panu Wicepremierowi krótki zarys działalności Szkoły Policji i jej główne zadania szkoleniowe. Jarosław Gowin uczestniczył też w codziennym porannym apelu słuchaczy, w trakcie którego przy dźwiękach hymnu państwowego podniesiono na maszt flagę państwową. Po zakończeniu apelu Wicepremier zwiedził niektóre z obiektów symulacyjnych, w których na co dzień zdobywają doświadczenie i umiejętności młodzi policjanci. Ostatnim punktem programu wizyty były rozmowy prowadzone w gabinecie Komendanta Szkoły.

 

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślił na zakończenie wizyty profesjonalizm wykładowców a także duży nacisk na kształtowanie etosu pracy policjanta wśród słuchaczy rozpoczynających dopiero swoją policyjną karierę. W opinii Wicepremiera każda osoba na początku swojej przygody z mundurem musi mieć świadomość, że nie jest to praca, lecz służba obywatelom, do takiej służby potrzebni są ludzie z mocnymi charakterami. - Wyjeżdżam ze słupskiej Szkoły Policji z bardzo dobrymi wrażeniami - powiedział Jarosław Gowin.

 

Nagranie audio Wicepremier Jarosław Gowin mówi o swojej wizycie w słupskiej Szkole Policji

Pobierz plik Wicepremier Jarosław Gowin mówi o swojej wizycie w słupskiej Szkole Policji (format mp3 - rozmiar 1.13 MB)

Powrót na górę strony