Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju w areszcie

Data publikacji 14.01.2008

Dwóch mężczyzn, podejrzewanych o napad na starszą kobietę, zatrzymali policjanci z Bydgoszczy. Doskonale znani funkcjonariuszom młodzi ludzie odwiedzili 74-letnią staruszkę. Podając się za doręczycieli paczek weszli do jej mieszkania. Ich łupem padł cenny obraz. Obaj szybko trafili za kratki. Grozi im do 12 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się dziś przed południem. Do jednego z mieszkań w Bydgoszczy przyszło dwóch mężczyzn. 74-letniej kobiecie, która otworzyła drzwi oświadczyli, że dostarczyli przesyłkę pocztową. Zdziwiona starsza pani stwierdziła, że niczego nie zamawiała. Wpuściła ich jednak do mieszkania. W pewnym momencie sprawcy zażądali od niej pieniędzy. Kiedy odmówiła, uderzyli ją, a następnie ukradli wiszący na ścianie obraz. Razem z łupem uciekli z mieszkania.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z sekcji kryminalnej z Bydgoszczy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po kilku minutach przy ulicy Bełzy zauważyli mazdę. Natychmiast zatrzymali auto do kontroli. W środku siedziało dwóch mężczyzn. W samochodzie policjanci znaleźli też cenny okaz skradziony 74-latce. Dwaj mężczyźni w wieku 27 i 32 lat, obaj znani Policji, natychmiast zostali zatrzymani. Za rozbój wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony