Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka narkotykowego hurtownika

Data publikacji 29.11.2016

40-letni mieszkaniec Olsztyna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy po tym, jak został zatrzymany przez mazowieckich policjantów, gdy przewoził 5 kg amfetaminy. Mężczyzna objęty był elektronicznym dozorem za inne przestępstwa. Nad sprawą pracują teraz prokuratorzy i policjanci.

Od pewnego czasu w zainteresowaniu policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu był 40-letni mieszkaniec Olsztyna. Mundurowi podejrzewali mężczyznę, że może on być narkotykowym hurtownikiem i rozprowadzać środki odurzające w województwie mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim. Kilka dni temu razem z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP ustalili, że mężczyzna może pojawić się w okolicach Mławy i może przewozić znaczne ilości narkotyków.

Policjanci z Radomia wspólnie z funkcjonariuszami z mławskiej komendy w Strzegowie zatrzymali do kontroli audi, którym podróżowało dwie osoby: 40-latek oraz jego 35-letnia znajoma. By potwierdził słuszność swoich podejrzeń na temat przewozu narkotyków, policjanci zaangażowali także w akcję funkcjonariusza Izby Celnej z warszawskiego lotniska ze specjalnie przeszkolonym psem do wykrywania narkotyków. W bagażniku auta policjanci znaleźli dwa worki z amfetaminą o łącznej wadze 5 kg i czarnorynkowej wartości 250 tys. zł. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli dodatkowo prawie 200 gramów amfetaminy. W czasie zatrzymania na nodze mężczyzny znajdowała się elektroniczna bransoletka, ponieważ był on objęty dozorem za pobicie.

Obie osoby trafiły do policyjnej celi. Kobieta po przesłuchaniach została zwolniona, natomiast mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Mławie wnioskowała o zastosowanie wobec niego aresztu. Miejscowy sąd przychylił się do wniosku i wydał decyzję o trzymiesięcznym areszcie. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci i prokuratorzy traktują sprawę jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Radomiu / mw)

Film Wpadka narkotykowego hurtownika

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadka narkotykowego hurtownika (format flv - rozmiar 5.25 MB)

Powrót na górę strony