Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Umówił się z 13-latką w celach seksualnych - został zatrzymany

Data publikacji 29.11.2016

Krakowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Olkusza, który przyjechał do Krakowa na spotkanie w celach seksualnych z…. 13-latką. Mężczyzna został namierzony w sieci przez jednego z internautów. Zatrzymany usłyszał zarzut z art.200 a par. 2 kk mówiący o uwodzeniu osoby poniżej 15 lat poprzez Internet i składaniu jej propozycji obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Krakowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Olkusza, który przyjechał do Krakowa na spotkanie z…. 13-latką. Mężczyzna został namierzony w sieci przez jednego z internautów, który podejrzewając z kim ma do czynienia, prowadził  z 30-latkiem elektroniczną korespondencję. Nie występował jednak jako dorosły, tylko 13-letnia dziewczynka mieszkająca w Krakowie. Jak się okazało, młody wiek absolutnie nie przeszkadzał pedofilowi, a jeszcze bardziej go zachęcił do składania coraz bardziej odważnych propozycji. Romansowanie w sieci bardzo szybko przestało mu wystarczać i zaproponował spotkanie w realu. W tym celu przyjechał do Krakowa i zameldował się w jednym z hoteli na Krowodrzy. To tu miała przyjść dziewczynka. Internauta o całej sprawie poinformował krakowskich policjantów. To oni, a nie 13-latka, zjawili się w pokoju hotelowym pedofila. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli  też należącą do niego kamerę, aparat fotograficzny oraz laptopa. Nośniki elektroniczne będą badane przez biegłych pod kątem dziecięcej pornografii, a także innych ewentualnych kontaktów z nieletnimi.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art.200 a par. 2 kk mówiący o uwodzeniu osoby poniżej 15 lat poprzez Internet i składaniu jej propozycji obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego orzeczono dozór policyjny.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony