Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed zamarznięciem

Data publikacji 29.11.2016

Wczorajszy wieczór mógł skończyć się tragicznie dla 29-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego. Śpiącego i zziębniętego mężczyznę odnaleźli policjanci z Kolna. Także funkcjonariusze z Ostrowca Świętokrzyskiego najprawdopodobniej uratowali życie mężczyzny, który spał w pustostanie.

Wczoraj, 28 listopada br., około godziny 16.00 na ul. Dąbrowskiej w Kolnie, podczas weryfikacji informacji, naniesionej na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci skontrolowali pustostan w którym miało dochodzić do aktów wandalizmu. Po wejściu do budynku mundurowi zauważyli śpiącego na krześle zziębniętego mężczyznę, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, gdyż był pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że jest to 29-letni mieszkaniec gminy Mały Płock. Z uwagi na stan mężczyzny oraz fakt, że na dworze była temperatura ujemna, został on odwieziony do rodziny. Gdyby nie szybka i zdecydowana pomoc mundurowych mogłoby dojść do tragedii. Wczorajsza noc była mroźna.

Kolneńscy policjanci apelują! Niskie temperatury w połączeniu z alkoholem mogą być zgubne w skutkach. "NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI", nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt dzwoniąc na numer alarmowy 112, Policję - 997, Pogotowie Ratunkowe – 999 lub 800 444 989 - Infolinię Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

----

W miniony weekend z piątku na sobotę po godzinie pierwszej  w nocy, policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim sprawdzali pustostany na terenie miasta, w których często można napotkać osoby narażone na utratę życia lub zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. Przed jednym z niezamieszkałych budynków na obrzeżach miasta znaleźli bezdomnego 68-latka. Nietrzeźwy mężczyzna spał na ziemi obok swojego roweru, a w jego ciało wtulony był pies, który ogrzewał bezdomnego. Funkcjonariusze natychmiast  udzielili mu niezbędnej  pomocy, wezwali karetkę pogotowia i przekazali go pod opiekę lekarzy.

(KWP w Białymstoku / KWP Kielce / ms)

Powrót na górę strony