Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani producenci i dilerzy narkotyków

Data publikacji 17.03.2006

Wrocławscy policjanci realizując działania w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o handel, produkcję i posiadanie narkotyków.

16 marca 2006 r. po godzinie 10.00 funkcjonariusze Sekcji do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu weszli do jednego z mieszkań, w którym akurat odbywała się produkcja "polskiej heroiny". Wewnątrz zatrzymano na gorącym uczynku produkcji trzech mężczyzn w wieku 34 – 43 lat. W mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze ciepłe naczynia. Ponadto zabezpieczono słomę makową w postaci suszu oraz wygotowaną, jak również wywar ze słomy. Za wytwarzanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Również tego samego dnia, około godziny 20.00 policjanci Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna zatrzymali sześć osób (czterech mężczyzn w wieku od 21 – 31 lat oraz dwie kobiety w wieku 23 i 24 lat), podejrzewanych o posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn, chwilę po tym, jak wyszedł z jednego z mieszkań. Okazało się, że kupił tam wcześniej 5 porcji amfetaminy. Następnie zatrzymali drugiego mężczyznę, który wychodził z mieszkania z pieniędzmi. W tym momencie policjanci weszli do środka. Wewnątrz zastali jeszcze trzy osoby podejrzane o sprzedaż narkotyków oraz kolejną osobę, która przyszła kupić narkotyki.

W mieszkaniu policjanci znaleźli łącznie około 340 porcji marihuany, 62 porcje amfetaminy oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży środków odurzających. Część narkotyków ukryta były w pokoju, a część w piecu węglowym zasypana popiołem.

Za posiadanie narkotyków lub substancji psychotropowych grozi kara nawet do 3 lat, a za handel wymienionymi środkami do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony