Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Akcja Zima”- pomagamy bezdomnym

Data publikacji 29.11.2016

Policjanci z żarskiej komendy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Również puccy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Ujemna temperatura stanowi poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Nie bądźmy obojętni, informujmy na nr 997 lub 112, o każdej zauważonej osobie, narażonej na wychłodzenie lub zamarznięcie. W ten sposób możemy uratować komuś życie.

Akcja ,,Zima 2016/2017” trwa. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach już od początku listopada systematycznie sprawdzają pustostany, altany, parki oraz wszystkie inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Ujemne temperatury powodują, że ich życie i zdrowie może być zagrożone poprzez wychłodzenie lub zamarznięcie. Dużą grupę osób zagrożonych stanowią również osoby nietrzeźwe. W dzisiejszych (29 listopada) działaniach razem z policjantami uczestniczyli także strażnicy miejscy oraz pracownicy opieki społecznej. W okresie od 01 do 27 listopada 2016 r. policjanci interweniowali już 13 razy w stosunku do osób, których przebywanie na mrozie mogłoby skończyć się tragicznie. Sześć osób doprowadzili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w celu wytrzeźwieni, trzy osoby do miejsca zamieszkania, jedną  do noclegowni,  trzy zostały zabrane na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Również tak jak w poprzednich latach policjanci z puckiej komendy patrolujący miasto zwracają podczas wieczornej służby uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki i altanki ogrodowe. Trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i dla życia. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu: nie bądźmy obojętni, informujmy na nr 997 lub 112, o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Jeden taki telefon może uratować życie. Przypominamy o bezpłatnej infolinii uruchomionej przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego: 0 800 109 160, gdzie można uzyskać informację o miejscach noclegowych, oraz punktach wydawania posiłków i odzieży dla bezdomnych i potrzebujących pomocy.

(KWP w Gorzowie Wlkp., KWP w Gdańsku / mw, ig)

 

  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
  • policjanci kontrolują pustostany
Powrót na górę strony