Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bomba w aucie, pirotechnicy w akcji – ćwiczenia służb

Data publikacji 29.11.2016

Gorzowscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez Zakład Karny. Funkcjonariusze zajęli się zgłoszeniem o prawdopodobnym materiale wybuchowym podłożonym w samochodzie zaparkowanym przed budynkiem. Do działań wezwano pirotechników.

Podłożony ładunek wybuchowy, ucieczka aresztowanej osoby i pożar to zdarzenia, które wydarzyły się na terenie Zakładu Karnego. Taki był scenariusz ćwiczeń, w których udział wzięli gorzowscy policjanci. Służby mogły sprawdzić przygotowanie do działania w razie wystąpienia realnego zagrożenia. Istotne, by funkcjonariusze mogli szybko przekazywać sobie informacje.

Policjanci z Gorzowa otrzymali informacje o prawdopodobnym ładunku wybuchowym. Zgłaszający zauważył podejrzany pojazd, który zaparkowany był przy murach Zakładu Karnego. Patrol, który jako pierwszy był na miejscu zauważył opisywane auto. Teren został zabezpieczony tak, aby w okolicy nie znajdowała się żadna osoba postronna. Informacje o zagrożeniu trafiły do funkcjonariuszy Zakładu Karnego. Dyżurny gorzowskiej komendy na miejsce wysłał policjantów drogówki, którzy na pobliskiej ulicy wstrzymali ruch. Dzięki temu pirotechnicy mogli rozpoznać zagrożenie. Z pomocą przyszedł Jaron - pies wyspecjalizowany w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych. Ładunek został odnaleziony w bagażniku auta.

Gorzowscy funkcjonariusze mieli okazję sprawdzić algorytmy postępowania w razie ujawnienia ładunków wybuchowych. W codziennej służbie nie można wykluczyć żadnego scenariusza. Ćwiczenia podnoszą poziom wyszkolenia, a służby w razie wystąpienia realnego zagrożenia mogą działać jeszcze skuteczniej.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Bomba w aucie, pirotechnicy w akcji – ćwiczenia służb

Pobierz plik Bomba w aucie, pirotechnicy w akcji – ćwiczenia służb (format mp4 - rozmiar 15.13 MB)

Powrót na górę strony