Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 30.11.2016

Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował tymczasowy areszt wobec 53–letniego mieszkańca gm. Ludwin. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w minioną sobotę kierując pojazdem marki Iveco potrącił 64–letniego rowerzystę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Rowerzysta w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierujący w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 26 listopada br., po godz. 17:00, dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Uciekajka w gminie Ludwin. Według zgłoszenia kierujący busem potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam leżący na drodze mężczyzna był reanimowany przez innego mężczyznę. Akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu załogi pogotowia przejęli mundurowi. Przybyły  na miejsce lekarz niestety stwierdził zgon rowerzysty.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania za sprawcą tego wypadku. Do tej sprawy zatrzymali trzech braci w wieku 50, 52 i 53-lat oraz ich 51–letniego kompana, mieszkańców gminy Ludwin. Mężczyźni byli pijani, mieli od ponad jednego do ponad dwóch promili alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili i znaleźli na terenie jednej z posesji ukryty pojazd marki Iveco, który brał udział w zdarzeniu. Auto było uszkodzone.

Podczas prowadzonych dalszych czynności okazało się, że pojazdem mógł  kierować 53–latek. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Usłyszał zarzuty spowodowania nieumyślnego wypadku drogowego na skutek którego śmierć na miejscu poniósł 64–latek, ucieczkę z miejsca zdarzenia i kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony