Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w nielegalny biznes hazardowy

Data publikacji 30.11.2016

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Krakowa przeprowadzili kolejną w tym roku akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Podczas kontroli salonów gier, znajdujących się na terenie Oświęcimia, ujawnili i zabezpieczyli 12 automatów do gier hazardowych, o szacowanej wartości blisko 80 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z celnikami, przeprowadzili działania mające na celu likwidację salonów gier działających niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Tym razem mundurowi sprawdzali w lokalach przede pochodzenie automatów, legalność, rodzaj zainstalowanych gier oraz posiadane zezwolenia na prowadzoną działalność. W trakcie wspólnej akcji zakwestionowano legalność działania, aż dwunastu automatów do gier losowych, w punktach znajdujących się na terenie trzech oświęcimskich osiedli tj. Starego Miasta, Osiedla Chemików oraz Osiedla Zasole. Funkcjonariusze zabezpieczyli automaty i oszacowali, że ich wartość to koło 80 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych, wbrew przepisom, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony