Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko 1000 porcji amfetaminy

Data publikacji 30.11.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów ze Świdnicy, a podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. blisko 1000 porcji amfetaminy, a także elektroniczną wagę oraz woreczki foliowe służące do porcjowania środków odurzających. O dalszym losie mężczyzny, który usłyszał już zarzuty, zdecyduje teraz sąd.

Prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikowali uzyskaną informację operacyjną o posiadaniu znacznych ilości niedozwolonych substancji przez mieszkańca jednej ze wsi na terenie powiatu.

Podejrzenia okazały się trafne. W mieszkaniu 28–letniego mężczyzny policjanci ujawnili ukryte w różnych miejscach narkotyki w postaci blisko 1000 porcji amfetaminy oraz niewielkich ilości marihuany. Zabezpieczono także kilkadziesiąt sztuk niezidentyfikowanych jeszcze tabletek, jak i blisko 20 gramów substancji, wymagających przeprowadzenia dodatkowych testów.

Mężczyzna posiadał ponadto elektroniczną wagę oraz woreczki foliowe służące do porcjowania środków odurzających. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a następnie na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzuty.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony