Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za próbę wyłudzenia kredytu

Data publikacji 15.01.2008

Mokotowscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 57-letnią Małgorzatę P., która w jednym z banków usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości 36 tysięcy złotych. Aby otrzymać pożyczkę kobieta sfałszowała zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Każdy tydzień przynosi kolejne zatrzymania osób usiłujących oszukać banki. Na nic się zdają policyjne informacje o coraz większej liczbie zatrzymywanych oszustów. Wizja szybkich, łatwo zarobionych pieniędzy, jest tak silna, że brakuje tam już miejsca na zdrowy rozsądek.

Mokotowscy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z banków 57- letnia Małgorzata P. ubiega się o przyznanie kredytu, w wysokości 35 tysięcy złotych. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach było sfałszowane.

Kobieta została zatrzymana. W trakcie przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka dokumentów dotyczących otrzymanych kredytów. Sprawa może mieć charakter rozwojowy. Niewykluczone, że Małgorzata P. ma już na koncie podobne tego typu przestępstwa.

Powrót na górę strony