Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o fałszywy alarm bombowy w rękach Policji

Data publikacji 30.11.2016

Jeleniogórscy policjanci ustalili i zatrzymali nieletniego, który powiadomił o fałszywym alarmie bombowym w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Nieletni tłumaczył się, że tego dnia był na wagarach i chciał w ten sposób zaimponować kolegom. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje Sąd Rodzinny.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali 16 - latka z Jeleniej Góry, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. Do zdarzenia doszło 10 listopada 2016 r. Nieznany jeszcze wówczas sprawca przed południem telefonicznie poinformował pracownika Punktu Informacyjnego Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze o fakcie podłożenia ładunku wybuchowego. 

W związku z zaistniałą sytuacją, budynek sądu został dokładnie sprawdzony przez policjantów z grupy minersko - saperskiej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którzy na miejscu działali wraz z psami do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Nie znaleziono jednak żadnych niebezpiecznych materiałów.  Rozpoczęte jednocześnie i prowadzone dalej przez policjantów czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do wytypowania i zatrzymania nastolatka podejrzewanego o ten czyn. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. 

Zatrzymany 16-latek tłumaczył się, że tego dnia był na wagarach i chciał w ten sposób zaimponować swoim kolegom. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony