Zielonogórski policjant Wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin

Data publikacji 30.11.2016

Zielonogórski policjant mł. asp. Mariusz Cielepa został wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin. Odniósł też ogromny sukces jako trener. Jego podopieczny został Mistrzem Europy w kategorii 70 kg junior. Trenujący od 25 lat sztuki walki policjant swój wolny czas poświęca dzieciom i młodzieży, propagując zdrowy styl życia i zainteresowanie sportem

W dniach 25-26 listopada 2016 r. w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal w  Holandii odbyły się trzydzieste Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Wzięło w nich  udział ponad 400 zawodników z 26 krajów, m.in. z Japonii, USA, Iranu, Izraela, Turcji oraz Australii. Polskę reprezentował policjant Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mł. asp. Mariusz Cielepa. Reprezentował godnie, czego dowodem było zdobycie II miejsca i tytułu Wicemistrza Europy Karate Kyokushin w kategorii + 35 lat open w konkurencji kumite (walki z pełnym kontaktem). Mariusz wygrał kolejno cztery walki – dwie z reprezentantami Iranu oraz z reprezentantem Japonii i Polski -  z obecnym wicemistrzem Polski + 35 lat. W finale uległ jedynie czterokrotnemu Mistrzowi Europy, reprezentantowi Francji .

Trzeba zaznaczyć, że kategoria, w której startował Mariusz Cielepa miała jedynie ograniczenie wiekowe + 35 lat. Walka finałowa odbyła się pomiędzy ważącym 88 kg Mariuszem (najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii), a Francuzem Quinol Charley ważącym 136 kg. To nie jedyny sukces Mariusza na tych mistrzostwach. Jego wychowanek Kamil Mrozowski trenujący pod jego okiem od 10 lat, został Mistrzem Europy w kategorii -  70 kg junior.

Mariusz Cielepa sztukami walki interesuje się od ponad 25 lat. Najpierw było to Karate  Kyokushin, później Kick – Boxing – w obu sztukach walki może pochwalić się czarnym pasem. Poza tym od 11 lat trenuje dzieci w wieku 4-16 lat. Prowadzi  treningi w PSP nr 7 dla dzieci, a w Zielonogórskim Klubie Sportowym Karate zajęcia dla dorosłych z K1 (kick boxing) i MMA. Jest instruktorem Kick boxingu, Karate Kyokushin  i MMA.  Obecnie pod opieką ma około 50 dzieci i kto wie, być może wśród nich znajduje się kolejny, przyszły mistrz.