Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli dla 10 złotych

Data publikacji 15.01.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej zaatakowali przechodnia. Łupem rozbójników padło 10 złotych. Robert U. i Łukasz S. wpadli tuż po dokonaniu rozboju. Obydwaj byli pijani. Teraz im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około północy, przy ul. Popiełuszki. Dariusz M. wracając z pracy postanowił jeszcze zrobić zakupy. Już w sklepie zaczepiany był przez 4 mężczyzn. Kiedy nie zareagował, mężczyźni postanowili zaczekać na swoją ofiarę na zewnątrz. Jeden ze sprawców zażądał o poszkodowanego pieniędzy, a gdy nie udało mu się ich uzyskać, zaatakował Dariusza M. Zaskoczony chłopak zaczął się bronić, a następnie próbował uciekać. Po chwili napastnicy go dogonili. 28-latek i 29-latek kopali swoją ofiarę po całym ciele, żądając oddania wszystkich pieniędzy. Zaalarmowani krzykiem mieszkańcy pobliskiego bloku powiadomili Policję.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechały dwie załogi bielańskich wywiadowców. Kilkanaście metrów od miejsca, gdzie został pobity Dariusz M., funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Robert U. i Łukasz S. odpowiadali rysopisom podanym przez pokrzywdzonego i świadka zdarzenia. Na ciele mieli ślady świadczące o tym, że brali udział w bójce.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do bielańskiej komendy. Na miejscu poddano ich badaniu na zawartość alkoholu. Robert U. miał 2,1 promila alkoholu we krwi, zaś Łukasz S. - 2,3 promila. Resztę nocy mężczyźni spędzili w izbie wytrzeźwień. Dziś zostaną przesłuchani. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony