Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Policji niemieckiej w Polsce

Data publikacji 19.03.2006

Współpraca policyjna w zakresie zwalczania międzynarodowej przestępczości zorganizowanej, a także rozwiązania stosowane w polskim szkolnictwie policyjnym były najważniejszymi tematami spotkań z policjantami z Hamburga, którzy po raz pierwszy gościli w Polsce. Niemieccy Policjanci odwiedzili Komendę Główną i Komendę Stołeczną Policji.

Wizyta Policji niemieckiej w PolscePolicjanci zza Odry w trakcie spotkania z kierownictwem polskiej Policji wykazali szczególne zainteresowanie rolą Komendy Głównej jako centralnej jednostki policyjnej. W trakcie wizyty w KGP goście odwiedzili m.in. Biuro Kadr i Szkolenia, gdzie zapoznali się z organizacją Policji, a także jej poszczególnych jednostek poczynając od Komendy Głównej, a na komisariacie kończąc.

Wiele pytań dotyczyło modelu szkolnictwa i doskonalenia zawodowego. Policjanci z Hamburga zapoznali się również z metodami pracy polskich antyterrorystów. Wymiana doświadczeń dotyczyła także zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Ponieważ w Hamburgu będą rozgrywane mecze, niemieckich policjantów szczególnie interesowały sposoby zabezpieczania sportowych imprez masowych.

O wspólnych szkoleniach i metodach zwalczania przestępczości transgranicznej rozmawiano w trakcie wizyty w Centralnym Biurze Śledczym.

Niemiecka delegacja odwiedziła także Komendę Stołeczną Policji. Policjanci obejrzeli Stołeczne Stanowisko Wspomagania Dowodzenia i zwiedzili Muzeum Policji. Podczas spotkania z komendantem stołecznym Policji poznali zasady funkcjonowania jednostki i specyfikę pracy warszawskiej Policji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się programy współpracy ze społeczeństwem realizowane w Komendzie Stołecznej.

Powrót na górę strony