Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komórka w kapuście

Data publikacji 15.01.2008

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zatrzymali trzech sprawców rozboju, do jakiego doszło na osiedlu Staszica. Zrabowany przez napastników telefon komórkowy policyjny patrol odnalazł w stojącym na balkonie….garnku z bigosem.

Na ulicy Marcinkowskiego w Gorzowie zaatakowany został 21-letni Robert K. Sprawcy napadu zabrali mężczyźnie telefon komórkowy, dokumenty i 200 zł w gotówce. Pokrzywdzony poinformował o wszystkim Policję. Jeszcze tego samego dnia śledczy zatrzymali trzy osoby biorące udział w napadzie, trzech mężczyzn w wieku 21-22 lat. Jak się okazało cała trójka była już wcześniej notowana i karana.

Policjanci chcąc odzyskać utracone przedmioty ustalili, że zrabowany telefon komórkowy sprzedany został znanej sprawcom kobiecie.

Prowadzący postępowanie uzyskali jej dane i udali się na przeszukanie. 30-letnia gorzowianka nie chciała się przyznać do udziału w przestępstwie. Twierdziła, że o żadnym skradzionym telefonie nic nie wiem. W trakcie sprawdzania jej mieszkania policjanci odnaleźli jednak zabraną Robertowi K. komórkę. Okazało się, że działający telefon kobieta ukryła na balkonie, chowając go do…garnka z bigosem!

Odzyskany przedmiot wróci niebawem do właściciela. Za rozbój trzem zatrzymanym napastnikom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Właścicielce garnka z bigosem postawiony zostanie zaś zarzut paserstwa.

Powrót na górę strony