Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali przed zamarznięciem dwóch mężczyzn

Data publikacji 01.12.2016

Wtorkowy wieczór mógł zakończyć się tragicznie dla mężczyzn, którzy urządzili sobie imprezę alkoholową w niezamieszkałym budynku. Nie tylko ujemna temperatura stanowiła poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia ale i stan budynku, w którym przebywali. Pomoc przyszła na czas. Nietrzeźwych i zmarzniętych mężczyzn znaleźli olkuscy dzielnicowi.

W ramach akcji „Bezdomni 2016/2017” dzielnicowi kontrolowali pustostany i budynki, w których często można spotkać osoby narażone na utratę życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. Podczas sprawdzenia  pustostanu, na ulicy Rabsztyńskiej w Olkuszu, mundurowi znaleźli 5 osób. W jednym z pomieszczeń budynku znajdowało się trzech mężczyzn i kobieta, którzy urządzali imprezę alkoholową. W innym, na podłodze leżał wycieńczony i przemarznięty 42-latek. Mężczyzna słaniał się na nogach i uskarżał na ból ręki. Dzielnicowi ustalili również, że mężczyzna dodatkowo mógł zatruł się denaturatem. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu niezbędnej pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Szybka reakcja dzielnicowych i ich skuteczne działania uratowały mężczyźnie życie.

W rezultacie do szpitala na hospitalizację trafili dwaj mężczyźni w wieku 42 i 59 lat. 

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na takie przypadki. Ne bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach czy opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod nr 112 lub 997, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. 

Nie bądźmy obojętni, pomóżmy tym, którzy tej pomocy potrzebują.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony