Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zauważyli pożar i ewakuowali 50 osób

Data publikacji 15.01.2008

Ponad 50 mieszkańców kamienicy ewakuowali dzisiejszej nocy dwaj policjanci, którzy pierwsi zauważyli dym i ogień wydobywający się z poddasza zamieszkałego budynku w centrum Lublina. Powiadomiwszy Straż Pożarną wbiegli do kamienicy pomagając mieszkańcom opuścić zagrożony budynek.

Dym i ogień wydobywający się z poddasza kamienicy przy ulicy Zamojskiej zauważył około godz. 3:30 policyjny patrol. Policjanci natychmiast powiadomili straż pożarną. Kiedy funkcjonariusze weszli do kamienicy, większość mieszkańców jeszcze spała. Policjanci zaczęli ewakuować mieszkających tam ludzi na zewnątrz. Wyrwani ze snu mieszkańcy, w pośpiechu opuszczali swe mieszkania.

Funkcjonariusze pomogli wyprowadzić z płonącego budynku w sumie ponad 50 osób. Ostatnie dwie osoby wyprowadzili już z kamienicy strażacy. Łącznie ewakuowano ok. 60 mieszkańców, dla których podstawiono na miejsce autobus MPK. Trzy osoby, w tym jedno dziecko, z objawami zaczadzenia przewieziono do szpitali. Dwoje dorosłych mieszkańców kamienicy opuściło już szpital. Dziecko natomiast nadal pozostało na obserwacji.

Obecny na miejscu nadzór budowlany określi, czy budynek nie zagraża bezpieczeństwu mieszkających tu ludzi. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.
Powrót na górę strony