Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał kredyty

Data publikacji 15.01.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudził kilkadziesiąt kredytów na kwotę blisko 35.000 złotych.

20–latek wpadł w ręce funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na gorącym uczynku. Wpadł w jednej z instytucji zajmującej się udzielaniem pożyczek, usiłując wyłudzić 1000 złotych w gotówce.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim sfałszowane dokumenty, które posłużyły mu do przestępczego procederu.

Jak ustalili policjanci 20-latek ma na swoim koncie blisko 20 usiłowań i wyłudzeń kredytów z różnych instytucji finansowych na terenie Wrocławia na kwotę nie mniejszą niż 35.000 zł. Były to zarówno kredyty gotówkowe i towary uzyskane w systemie sprzedaży ratalnej: telefony komórkowe, laptopy oraz gry komputerowe. W każdym przypadku posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Zdobyte w ten sposób towary mężczyzna sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli laptopa i telefon komórkowy o łącznej wartości ok. 2500 zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony