Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 15.01.2008

Policjanci z Dobrego Miasta po krótkim pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Wczoraj oficer dyżurny z Dobrego Miasta otrzymał zgłoszenie, że jadący w kierunku kierowca seata jest prawdopodobnie nietrzeźwy.

Policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić. Na wysokości miejscowości Stary Dwór zauważyli wskazany pojazd. Zawrócili i rozpoczęli obserwować pojazd. Kierowca seata jechał slalomem, nie używał kierunkowskazów i zupełnie ignorował przepisy ruchu drogowego. Policjanci zdecydowali się zatrzymać pojazd. Włączyli sygnał dźwiękowo – świetlny, dając mężczyźnie znak, by ten się zatrzymał. 30-letni kierowca nie zareagował i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Jeszcze dziś usłyszy zarzut za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawo jazdy.

Powrót na górę strony