Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Osobowością Roku 2016

Data publikacji 02.12.2016

Wczoraj w Filharmonii Szczecińskiej podkom. dr Marek Łuczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzymał tytuł Osobowości Roku 2016. Plebiscyt zorganizowany został przez gazetę Głos Szczeciński, a swoje głosy na nominowanych kandydatów oddawali mieszkańcy Pomorza. Podkom. Łuczak zwyciężył w dwóch turach głosowania w kategorii: Kultura, nauka, sport.

Policjant na co dzień zajmuje się przeciwdziałaniem przestępstwom przeciwko zabytkom i dziedzictwu narodowemu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Jest autorem ponad 40 książek i licznych artykułów o historii Szczecina i regionu oraz o ochronie zabytków i skradzionych dziełach sztuki. Odznaczany był złotą odznaką „Za Opiekę nad Zabytkami”, srebrnym Gryfem Zachodniopomorskim, brązowym medalem „Za Długoletnią Służbę", brązowym medalem „Gloria Artis”, srebrnym Krzyżem Zasługi, oraz medalem „Za Zasługi dla Miasta Szczecina”.

W 2016 roku podkom. dr Marek Łuczak, wydał 3 książki historyczne, odnalazł poszukiwane XVII-wieczne tablice z Rybokart, barokową figurę św. Jana Ewangelisty, poszukiwane płyty nagrobne ze Stepnicy oraz liczne zabytki archeologiczne. W kwietniu policjant wydał swoją płytę z muzyką Outsider - Waiting for the night, przeznaczając zyski ze sprzedaży na działalność charytatywną.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony